Ministro Ž. Vaičiūno vizito Briuselyje akcentai – atsinaujinanti energetika ir Astravo AE

Data

2019 01 17

Įvertinimas
2
P039169-711529_m.jpg

Sausio 16 d. energetikos ministras lankėsi Briuselyje, kur susitikime su Europos Komisijos (EK) nariu atsakingu už aplinkos politiką Karmenu Vella ir Konkurencijos generalinio direktorato atstovais aptarti Lietuvai aktualūs klausimai.

Susitikime su Konkurencijos generalinio direktorato generaliniu direktoriumi J. Laitenberger ministras padėkojo už sėkmingą bendradarbiavimą ir pasiektą rezultatą – sausio pradžioje gautas EK patvirtinimas dėl valstybės paramos atsinaujinančiai energetikai. Tai leis jau šiemet taikyti lengvatą daug elektros energijos vartojančioms įmonėms, kas sustiprins Lietuvos pramonės konkurencingumą.

Ministras su generaliniu direktoriumi aptarė naujos paramos schemos energijai iš atsinaujinančių šaltinių derinimo klausimus. Ministras pristatė ambicingus Lietuvos tikslus plėtoti atsinaujinančią energiją ir naują paramos modelį, kuriam Seimas pritarė gruodį ir kuris įsigalios 2019 m. gegužės 1 d., jį suderinus su EK.

„Kartu su Europos Komisija jau padarėme didelį darbą bei tikimės, kad operatyviai ir greitai atliksime ir likusius veiksmus, reikalingus tolimesnei atsinaujinančios energetikos plėtrai užtikrinti“, – sakė energetikos ministras.

Ž. Vaičiūnas taip pat susitiko su aplinkos komisaru K. Vella aptarti ES pasirengimą neeiliniam Espo konvencijos šalių susitikimui, kuris vyks vasarį Ženevoje. Jame siekiama patvirtinti 2014 m. priimtą sprendimą, kuriuo pripažinta, kad Baltarusija pažeidė Espo konvencijos reikalavimus.