Ministras Žygimantas Vaičiūnas baigia formuoti komandą

Data

2017 01 05

Įvertinimas
0
Ken_Teegardin_chess.jpg
Nuotrauka: Ken Teegardin

Šiandien (sausio 5 d.) energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas paskyrė trečią viceministrą Simoną Šatūną, o ministro patarėju tapo Rytis Kėvelaitis.

Paskirtasis viceministras iki šiol ėjo Užsienio reikalų ministerijos (URM) Išorinių ekonominių santykių departamento direktoriaus pareigas ir buvo atsakingas už prekybos politiką, ekonominę diplomatiją ir stojimą į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją.

Anksčiau S. Šatūnas yra dirbęs URM Ekonominio saugumo departamento patarėju, Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) misijos vadovo pavaduotoju ir ministru-patarėju politikos ir strateginių projektų klausimais, JAV Valstybės departamento Europos biuro patarėju Europos saugumo klausimais. 2004-2009 m. jis dirbo Lietuvos Respublikos Prezidento patarėju užsienio politikos klausimais, dar anksčiau – Lietuvos Respublikos ambasadoje Latvijoje ir Krašto apsaugos ministerijoje.

Naujasis viceministras Vilniaus universitete yra įgijęs politikos mokslų bakalauro bei tarptautinių santykių ir politikos mokslų magistro laipsnius, stažavosi JAV, Japonijoje ir kitose ES šalyse. S. Šatūnas Energetikos ministerijoje pradės dirbti nuo sausio 10 d.

Nuo sausio 11 d. energetikos ministro patarėjo pareigas pradeda eiti R. Kėvelaitis. Jis iki šiol dirbo investicinės aplinkos ekspertu VšĮ „Investuok Lietuvoje“, kur rengė investicinę aplinką gerinančius pasiūlymus ir atstovavo įmones teisės aktų leidyboje energetikos, infrastruktūros, aplinkosaugos, aviacijos ir elektroninių paslaugų srityse. R. Kėvelaitis yra dirbęs projektų vadovu programoje „Kurk Lietuvai“ (vykdė projektus Energetikos ir Ūkio ministerijose bei VšĮ „Investuok Lietuvoje“), dar anksčiau – URM ir Europos teisės departamente.

R. Kėvelaitis yra įgijęs tarptautinių santykių ir politikos bakalauro laipsnį Šefildo universitete, Jungtinėje Karalystėje, baigė teisės studijas Ženevos universitete, Šveicarijoje.


Daugiau informacijos – 
Aurelija Vernickaitė
Ministro patarėja
Tel. +370 706 64812, mob. tel. +370 671 97293
El.p. aurelija.vernickaite@enmin.lt