LR Seimo pirmininkas apsilankė Ignalinos atominėje elektrinėje

Data

2017 05 12

Įvertinimas
0
IMG_8495_m.jpg

Gegužės 12 d. VĮ Ignalinos atominėje elektrinėje (AE) lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Vizito tikslas – susipažinti su Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo projektu ir pasiektais rezultatais.

Susitikimo su įmonės vadovybe metu svečiams pristatyta pagrindinių eksploatavimo nutraukimo projektų eiga, vykdoma išmontavimo veikla, naujai statomi radioaktyviųjų atliekų objektai. Ypatingas dėmesys skirtas tam, kokia svarbi Europos Sąjungos (ES) finansinė parama eksploatavimo nutraukimui po 2020 metų.

„Neturint pakankamo finansavimo ateityje, gali tekti peržiūrėti visą eksploatavimo nutraukimo strategiją, kas gali turėti įtakos galutiniam eksploatavimo nutraukimo terminui. Be to, nauji radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrenginiai, kuriems skirtos didelės lėšos, nebus eksploatuojami arba bus eksploatuojami tik iš dalies“, – sakė IAE generalinis direktorius Darius Janulevičius.

„Tikimės, kad ES ir toliau vykdys savo įsipareigojimus – tinkamai finansuos darbus, o Lietuva – tęs eksploatavimo nutraukimo procesą“, – susitikimo metu sakė V. Pranckietis. Jis taip pat akcentavo, kad Ignalinos AE uždarymas turi būti vykdomas saugiai, o ištekliai – naudojami taupiai ir skaidriai.

Energetikos viceministras Simonas Šatūnas susitikimo metu pažymėjo, kad  Europos Komisija, Europos Parlamentas, Europos Audito rūmai ir kitos ES institucijos aktyviai domisi ir atidžiai stebi, kaip vykdomi Ignalinos AE eksploatacijos nutraukimo darbai.

„Todėl labai svarbu visoms pusėms dirbti nuosekliai ir kokybiškai vardan vieno tikslo. Tik atlikdami visus darbus laiku ir maksimaliai efektyviai naudodami europinę paramą bei valstybės biudžeto lėšas, užtikrinsime sėkmingą šio projekto įgyvendinimą", – sakė S. Šatūnas.

Apsilankymo elektrinės bloke metu, delegacijos atstovai susipažino su vykdomų išmontavimo darbų apimtimis ir jų atlikimo rezultatais. Apsilankę Laikinosios panaudoto branduolinio kuro saugyklos B1 projekto aikštelėje, svečiai susipažino su šio projekto pažanga.

Kartu su LR Seimo pirmininku Ignalinos AE apsilankė ir LR Seimo nariai Algimantas Dumbrava, Gintautas Kindurys, Vytautas Rastenis.