Lietuvos ir Indonezijos ministrai aptarė bendradarbiavimo perspektyvas energetikoje

Data

2017 05 19

Įvertinimas
0
Indonezija_2.png

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, Džakartoje susitikęs su Indonezijos energetikos ir mineralinių išteklių ministerijos vadovybe ir energetikos generalinio direktorato atstovais, aptarė konkrečius veiksmus, kurie paskatintų dvišalį bendradarbiavimą jau artimiausioje ateityje. Lietuva ir Indonezija šią savaitę pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo atsinaujinančios energetikos ir energijos taupymo srityse, kuris padėjo pagrindą abiejų šalių ryšiams plėtotis.

„Abi pusės yra suinteresuotos ir pasirengusios bendradarbiauti energetikoje. Nors mūsų valstybės yra geografiškai smarkiai nutolusios, tačiau jos susiduria su panašiais energetiniais iššūkiais. Šiandien Indonezija ieško būdų, kaip pereiti prie atsinaujinančios energetikos ir efektyviai išnaudoti biomasės išteklius salose vystant mikrogeneraciją, sprendžia energetinio efektyvumo ir racionalaus energijos naudojimo problemas, svarsto, kaip užtikrinti suskystintųjų gamtinių dujų tiekimą prie skirstymo sistemos neprisijungusiems vartotojams. Mums šios problemos ir iššūkiai nėra svetimi. Todėl tokia didelė ekonomika kaip Indonezija atveria plačias galimybes mūsų verslui eksportuoti savo patirtį ir pažangias atsinaujinančios energetikos technologijas“, – sako Ž. Vaičiūnas.

Susitikimuose pristatyta Lietuvos pažanga plėtojant biomasės energetikos sektorių. Lietuvoje veikia daugiau nei 20 įmonių, projektuojančių, gaminančių ir diegiančių naujausias biomasės technologijas. Šios kompanijos sėkmingai plėtoja projektus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jų technologijos galėtų būti pritaikomos ir šioje Pietryčių Azijos rinkoje. Indonezijoje vis dar didžioji dalis energijos pagaminama naudojant iškastinį kurą, tačiau siekiama kuo geriau išnaudoti ir biomasės išteklius.

Indonezijos atstovams taip pat buvo pristatyta Lietuvos patirtis plėtojant suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų, tarp jų ir mažos apimties, veiklą tiek Lietuvoje, tiek kitose užsienio šalyse. Indonezija, kuri yra ketvirta didžiausia suskystintųjų gamtinių dujų eksportuotoja pasaulyje, yra numačiusi SGD terminalų, naudojant FSRU technologiją, plėtrą. Taip pat planuojama vystyti mažos apimties SGD terminalų tinklą. Todėl „Klaipėdos nafta“, sukaupusi dideles kompetencijas ir žinias šioje srityje, galėtų tapti patikima partnere.

Ž. Vaičiūnas Indonezijos energetikos ir mineralinių išteklių ministrą pakvietė artimiausiu metu atvykti į Lietuvą.   

Šią savaitę Džakartoje įvyko pirmasis Lietuvos ir Indonezijos energetikos forumas, kuriame patirtimi ir verslo kontaktais dalijosi Lietuvos įmonių – „Solitek“, „Klaipėdos nafta“, „Baltpool“ ir Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „Litbioma“ atstovai.