Lietuvos energetikų dėmesys – Izraelio technologijoms

Data

2011 11 15

Įvertinimas
0
Lietuvos energetikų dėmesys – Izraelio technologijoms
Lietuvos energetikų dėmesys – Izraelio technologijoms
Energetikos ministras Arvydas Sekmokas pradėjo trijų dienų darbo vizitą Izraelyje. Kartu atvyko ir verslo delegacija – „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas, „Technologijų ir inovacijų“ (TIC) vadovė Daiva Urbanavičienė bei LESTO Strategijos ir vystymo tarnybos vadovas Dalius Aleksandravičius.
Vakar delegacija lankėsi Izraelio aukštųjų technologijų įmonėse „Computerized Electricity Systems“, „Panoramic Power“, „QIC Izrael“  ir  „Greenlet Technologies“.

Izraelis yra vienas energetikos inovacijų lyderių pasaulyje. Čia kuriasi naujos veržlios kompanijos, siūlančios paprastus, patogius naudoti ir taupyti padedančius produktus.

 „Aukštosios technologijos jau keičia elektros sektorių. Pagrindinis šio vizito tikslas ir yra susipažinti su naujausiais rinkos pasiūlymais ir užmegzti ryšius tarp Izraelio ir Lietuvos įmonių. Šiuo požiūriu pirmoji vizito diena pasiteisino“, - kalbėjo energetikos ministras Arvydas Sekmokas.  

 „Net 90 proc. elektros vartotojų nori taupyti, tačiau toks jų noras dažniausiai trunka tik keletą dienų po sąskaitos už elektrą apmokėjimo. Izraelio įmonės pristatė technologijas, leidžiančias realiu laiku valdyti elektros vartojimą, sužinoti, kiek kuris prietaisas reikalauja elektros, pasiūlyti taupiausius vartojimo režimus – tarkim, kada įjungti skalbyklę ar kondicionierių. Sprendimų yra daug. Mes turime pasiūlyti geriausiai tinkančius  Lietuvos vartotojams“, – sakė TIC generalinė direktorė D.Urbanavičienė.