Lietuva prisijungia prie didžiausio energetikos inovacijų kūrėjų tinklo Europoje

Data

2018 05 16

Įvertinimas
2
Pasirašytas susitarimas.jpg

Energetikos ministerija tampa pirmąja ministerija, prisijungusia prie didžiausio Europoje tvariosios energetikos inovatorių tinklo – „InnoEnergy“. Tai atveria Lietuvai galimybes bendradarbiauti su Europos energetikos sektoriaus lyderiais ir įsitraukti į platų tarptautinių investuotojų, ekspertų ir inovacijų kūrėjų tinklą.

Gegužės 15 dieną Vilniuje vykusio tvariosios energetikos startuolių konkurso „PowerUp!“ Lietuvos finalo metu energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir „InnoEnergy Central Europe“ generalinis direktorius Jakubas Mileris pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo energetikos inovacijų plėtros srityje.

„Ši partnerystė pasitarnaus kaip katalizatorius, skatinant Lietuvos energetikos sektoriaus bendradarbiavimą su kitais rinkos dalyviais – ar tai būtų investuotojai, ar inovacijų kūrėjai – ir pritaikant idėjas rinkos realybei. „InnoEnergy“ yra geriausias Europos inovacijų inkubatoriaus pavyzdys, kuris leido įgyvendinti dešimtis projektų, panaudojant viešuosius ir privačius finansavimo šaltinius“, – sveikindamas šį susitarimą sakė už energetiką atsakingas Europos Komisijos viceprezidentas Marošas Šefčovičius.

„Atsinaujinanti energetika ir žaliosios inovacijos energetikoje jau tapo Lietuvos vizitine kortele. Tapdami didžiausio Europos energetikos inovacijų kūrėjų tinklo dalimi siekiame toliau aktyviai prisidėti prie tų sričių vystymo, kurios ateityje kurs daugiausia vertės ir neš kasdienę naudą kiekvienam energijos vartotojui. Kartu tai jau yra praktinis žingsnis naujosios energetikos strategijos įgyvendinimo link, kadangi inovacijos yra viena iš keturių svarbiausių mūsų strategijos ramsčių ir prioritetinė kryptis. Tapdami didžiausios inovacijų platformos Europoje partneriais, atveriame galimybes Lietuvai jau netolimoje ateityje būti matomai ne tik dėl pasiekimų energetinio saugumo srityje, bet ir tapti inovacijų pirmūne regione“, – sakė energetikos ministras Ž. Vaičiūnas.

„Lietuvos energetikos ministerija, tapdama pirmąja ministerija mūsų tinkle, savo pavyzdžiu rodo siekį prisidėti prie naujų krypčių Europos energetikos rinkoje kūrimo ir demonstruoja ryžtą imtis lyderystės šiuo metu vykstančioje tarptautinėje energetikos ir mobilumo rinkos revoliucijoje“, – teigė J. Mileris.

Bendradarbiavimas su „InnoEnergy“ apims tyrimų skatinimą, energetikos sektoriaus technologijų ir inovacijų plėtrą, skaitmeninių sprendimų taikymą energetikoje, taip pat Lietuvos energetikos produktų ir kompetencijų eksportą. 

Užmegztas bendradarbiavimas Lietuvos energetikos sektoriaus dalyviams leis  įsitraukti į platų tarptautinių investuotojų, ekspertų ir inovacijų kūrėjų tinklą bei aktyviai dalyvauti programose, kurios inovatyvias idėjas paverčia rinkoje veikiančiais produktais.  

Augančiam smulkiajam ir vidutiniam energetikos sektoriaus verslui „InnoEnergy“ siūlo paramą plečiantis į Europos rinkas arba papildomą finansinę pagalbą. Didesnės įmonės turi galimybę dirbti su perspektyviausiais Europos energetikos startuoliais ir gauti finansavimą naujovių patekimui į rinką. 

„InnoEnergy“ taip pat teikia magistro ir doktorantūros studijas būsimiems energetikos sektoriaus lyderiams, siūlo tarptautines programas, stažuotes bei skirtingus būdus studentų įtraukimui į verslo projektus. 

„InnoEnergy“ įkurta 2010 m. bendradarbiaujant skirtingoms Europos Sąjungos institucijoms, ją remia Europos inovacijų ir technologijų institutas. Organizacijos tikslas yra skatinti inovacijas tokiose srityse kaip energijos vartojimo efektyvumas, pažangūs miestai ir pastatai, energijos saugojimas ir atsinaujinantys energijos ištekliai.