JAV Kongreso patarėjų delegacija lankėsi Klaipėdos SGD terminale

Data

2017 05 30

Įvertinimas
0
Kongreso_nariai_SGD.jpg

Gegužės 29 d. JAV Kongreso patarėjų delegacija lankėsi Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminale ir susitiko su energetikos viceministru Simonu Šatūnu.

Kongreso narių patarėjams buvo pristatyta regioninio SGD terminalo Klaipėdoje infrastruktūra, šio terminalo poveikis regioninei dujų rinkai ir dujų kainoms. 

„Džiaugiamės, kad SGD importo į Baltijos šalis infrastruktūra bei galimybėmis domisi ne tik JAV bendrovės, bet ir parlamento atstovai. Terminalo galimybėmis siekia pasinaudoti ne tik klientai Lietuvoje.  Jis tapo realiai funkcionuojančiais alternatyviais dujų tiekimo į Baltijos šalis vartais“, – teigė S.Šatūnas.

Su Kongreso atstovais taip pat buvo aptarti Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais klausimai bei nesaugiai statomos Astravo atominės elektrinės problematika. JAV įstatymų leidėjų patarėjams akcentuota, kad dėl sisteminių pažeidimų, Lietuva nepritaria šios elektrinės lokacijai ir galimam funkcionavimui. Paprašyta didesnio JAV dėmesio nesaugiai statomų atominių elektrinių problematikai.