Ilgalaikiai elektros skirstomųjų tinklų plėtros planai skatins nuoseklias inovacijas

Data

2017 09 27

Įvertinimas
0
990x400(2)_eso_apskaita.jpg

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas patikslino Elektros tinklų naudojimo taisykles, kuriomis elektros skirstomųjų tinklų operatoriai įpareigojami viešai skelbti ilgalaikius tinklų plėtros, atnaujinimo, modernizavimo ir investicijų planus.

„Elektros skirstymo tinklai turi būti atnaujinami ir juos modernizuojant turime numatyti kelis ėjimus į priekį – tik nustatę aiškius ir pagrįstus ilgalaikius tikslus, galėsime nuosekliai planuoti ir keisti plėtros kryptis bei geriau pasverti reikalingas investicijas“, – pažymi energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. 
 
Skirstomojo tinklo modernizavimo metu bus diegiama išmanioji apskaita, leidžianti vartotojams geriau valdyti savo energijos suvartojimą, o išmanieji valdikliai leis padidinti tinklo patikimumą. Nauji skirstomojo tinklo patobulinimai reikalingi ir galvojant apie artimiausioje ateityje augsiantį vartotojų, kurie galės patogiai savo poreikiams pasigaminti elektrą namuose, skaičių.

Teisės aktų pakeitimuose numatyta, kad skirstomųjų tinklų operatorius, aptarnaujantis daugiau kaip 100 tūkst. vartotojų privalo rengti ir viešai skelbti tokį planą dešimties metų laikotarpiui. Smulkesni skirstomųjų tinklų operatoriai, aptarnaujantys mažiau kaip 100 tūkst. vartotojų, kasmet turės parengti trejų metų skirstomųjų tinklų plėtros planus.

Šie planai turės būti parengti ir paskelbti ne vėliau kaip iki 2018 m. liepos 1 d. Kiekvienais metais jie bus peržiūrimi ir prireikus koreguojami.

Ilgalaikis planavimas užtikrins elektros energijos tiekimo patikimumą bei garantuos saugų elektros energetikos sistemos darbą. Ministerija prognozuoja, kad tokie planai skatins operatorius plėtoti efektyvias išmaniųjų elektros tinklų technologijas bei atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą elektros energetikos sektoriuje.