Energetinis saugumas – bendra Lietuvos ir Izraelio tema

Data

2011 11 16

Įvertinimas
0
Energetinis saugumas – bendra Lietuvos ir Izraelio tema
Energetinis saugumas – bendra Lietuvos ir Izraelio tema
Izraelyje viešintis energetikos ministras Arvydas Sekmokas vakar susitiko su Izraelio pramonės, prekybos ir darbo ministru Shalomu Simhonu. Tai jau antrasis ministrų susitikimas per du pastaruosius mėnesius – rugsėjį S. Simhono vadovaujama delegacija viešėjo Vilniuje.  

„Atsimenu jūsų ministerijoje matytą didžiulį Lietuvos žemėlapį su strateginiais energetikos projektais. Jų tikslas – apsaugoti ir apginti Lietuvą. Su tokiais pat iššūkiais susiduria ir Izraelis. Todėl mes turime patirties, inovatyvių sprendimų ir galime juos pasiūlyti Lietuvai“ , – pareiškė S.Simhonas.

Energetikos ministras pabrėžė, kad abiejų valstybių bendradarbiavimas tapo labai intensyvus: „Mūsų delegacija susitiko su Izraelio aukštųjų technologijų kompanijomis. Iki metų pabaigos Lietuvos įmonės turės pateikti aiškų planą, kokie bendri sprendimai galimi Lietuvoje“.

S. Simhonas buvo informuotas, kad energetiniam saugumui Lietuva, kaip ir Izraelis, skiria ypatingą dėmesį – Lietuvoje įkurtas NATO Energetinio saugumo centras.

Izraelio ministras savo ruožtu pastebėjo, kad energetiniam saugumui galėtų būti skirta ir dalis tarptautinės saugumo konferencijos. Ji vyks kitąmet Tel Avive. Pokalbio metu kilo idėja energetiniam saugumui skirti specialią sesiją.