Energetikos sektoriaus įmonių pertvarka siekiama didesnio efektyvumo

Data

2017 05 10

Įvertinimas
0
Ken_Teegardin_chess.jpg

Siekiant optimizuoti įstaigų veiklą ir mažinti išlaidas, bus pertvarkomos energetikos srities valstybės įmones (VĮ). Energetikos ministerijos pasiūlytai pertvarkai šiandien pritarė Vyriausybė.

Vietoj keturių šiuo metu esančių institucijų liks dvi. Apjungus Energetikos agentūrą ir Lietuvos naftos produktų agentūrą bus įkurtas energetikos sektoriaus kompetencijų ir duomenų centras. Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūra bus prijungta prie valstybės įmonės „Ignalinos atominė elektrinė“.

Šia pertvarka siekiama efektyvesnės ir kokybiškesnės įstaigų veiklos. Apjungus bendrąsias (teisės, personalo, finansų ir kt.) ir atsisakius besidubliuojančių funkcijų bus racionaliau naudojamos valstybės biudžeto lėšos. Planuojama, kad tai leis kasmet sutaupyti iki 300 tūkst. eurų.

Šia pertvarka prisidės prie viešojo sektoriaus efektyvumo didinimo, kuris yra vienas iš prioritetinių šios Vyriausybės tikslų. Siūlomais pokyčiais būtų įgyvendintos ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendacijos dėl efektyvesnio ir skaidresnio valstybės įmonių veikimo ir jų atskaitomybės.

Energetikos ministerija rengs teisės aktų projektus pertvarkai įgyvendinti.