Energetikos ministras susitiko su valstybės kontrolieriumi

Data

2017 01 16

Įvertinimas
0
20170116_152454_n.png

Pirmadienį energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas susitiko su valstybės kontrolieriumi Arūnu Dulkiu. Susitikime pristatyta 2017 m. valstybinio audito programa ir aktualiausi su energetikos sektoriumi susiję auditai.

Valstybės kontrolierius informavo, kad šiemet Valstybės kontrolė planuoja pradėti sisteminį Energijos vartojimo efektyvumo tikslų pasiekimo auditą, kurio metu bus vertinamas Europos Sąjungos ir nacionalinės paramos panaudojimo efektyvumas didžiausią energijos vartojimo efektyvumo potencialą turinčioms priemonėms.

Savo ruožtu energetikos ministras pažymėjo, kad vienas iš svarbiausių ministerijos uždavinių – siekti reikšmingos pažangos, įgyvendinant energijos taupymo ir efektyvesnio naudojimo priemones, kurios mažintų energijos suvartojimą, skatintų ją naudoti taupiai ir racionaliai. Ministras pažymėjo, kad norint iki 2020 m. sėkmingai pasiekti Europos Sąjungos Lietuvai keliamus tikslus dėl energijos sutaupymo ir taip sumažinti vartotojų išlaidas už energijos išteklius, būtinas visų už atskiras energijos efektyvumo priemones atsakingų institucijų bendradarbiavimas ir koordinuota veikla.

Detaliau susitikime aptarti Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos atnaujinimo klausimai. Ministras Ž. Vaičiūnas kalbėjo, kad šio dokumento parengimas patenka į prioritetinių ministerijos pusmečio darbų sąrašą. Joje bus siekiama suderinti ir integruoti skirtingus interesus, išsaugant pagrindinius valstybės energetikos tikslus – energetinį saugumą, darnią energetikos sektoriaus plėtrą, konkurencingumą ir efektyvų energijos naudojimą.

Susitikime taip pat aptarta būtinybė įgyvendinti kai kurias ankstesnių Valstybės kontrolės auditų rekomendacijas dėl energetikos sektoriaus priežiūros tobulinimo. „Energetikos sektorius gali būti skaidrus ir veiksmingas tik tuomet, jeigu jį prižiūri stiprus reguliatorius. Remdamiesi Valstybės kontrolės rekomendacijomis, sieksime kuo efektyvesnės ir rezultatyvesnės veiklos šioje srityje“, – sakė Ž. Vaičiūnas.