Energetikos ministras susitiko su Nyderlandų ambasadoriumi

Data

2017 01 19

Įvertinimas
0
_DSC0127_new.jpg

Šiandien energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas susitiko su Nyderlandų ambasadoriumi Lietuvoje Gijsbertu Hendriku Christiaanu van der Lingenu. Susitikime kalbėta apie abiejų valstybių bendradarbiavimą energetikoje, aptarti prioritetiniai Lietuvos energetikos projektai ir jau pasiekta pažanga juos įgyvendinant. Pokalbio metu pažymėta, kad energetikoje toliau būtina stiprinti ne tik dvišalę, bet ir regioninę partnerystę.

Ambasadorius pasidžiaugė Lietuvos laimėjimais įgyvendinant valstybės energetiniam saugumui stiprinti ir konkurencingumui didinti svarbius projektus, tarp jų – Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektą. Pasak ambasadoriaus, Klaipėdoje veikiantis SGD terminalas turi dideles galimybes tapti regioniniu SGD centru, o Nyderlandų kompanijas domina bendradarbiavimo šioje srityje galimybės.

Savo ruožtu ministras, pristatydamas SGD plėtros perspektyvas, pažymėjo, kad Lietuvai toks bendradarbiavimas yra labai vertingas ir pasidžiaugė jau tradicija tampančiu Lietuvos – Nyderlandų SGD forumu, kuriame konkretizuojamos praktinės bendradarbiavimo kryptys. Abipusiškai tikimasi, kad pasitelkiant Nyderlandų patirtį įkurtas SGD klasteris Klaipėdoje sutelks mokslą ir verslą kurti bei praktiškai pritaikyti SGD žinias Baltijos regione taip didinant regiono konkurencingumą. Nyderlandų patirtis plačiai naudojant SGD logistikoje, sunkiojo transporto sektoriuje ir pramonėje įrodo SGD konkurencingumą, lankstumą ir nuolatines plėtros galimybes. 

Susitikimo metu taip pat aptartas galimas bendradarbiavimas atsinaujinančių energijos išteklių bei energijos vartojimo efektyvumo srityse, akcentuota Baltijos šalių sinchronizacijos su Europos tinklais įgyvendinimo svarba.

Pokalbio metu aptarti probleminiai klausimai, susiję su Lietuvos ir Europos Sąjungos kaimynystėje tebesitęsiančiomis Astravo atominės elektrinės statybomis, kurios vykdomos nesilaikant esminių tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimų.