Energetikos ministras su Suomijos ekonomikos ministru diskutavo apie SGD perspektyvas regione

Data

2014 10 27

Įvertinimas
0
Šiandien, spalio 27 d., energetikos ministras Rokas Masiulis susitiko su Suomijos ekonomikos ministru Jan Vapaavuori. Ministrai kalbėjo apie suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) infrastruktūros vystymo regione perspektyvas.

„SGD turi didelį potencialą Rytų Baltijos regione – ne tik todėl, kad iki šiol visa dujų rinka Baltijos šalyse ir Suomijoje yra aprūpinama iš vieno tiekėjo. Jaučiame didelį konkurencingumo poreikį, atsižvelgiant į augančią SGD, kaip ekologiškesnio laivų kuro, paklausą. SGD galime naudoti kitose smulkesnio masto veiklose – transporto sektoriuje, taip pat kaip patrauklią alternatyvą atokiau įsikūrusiems pramoninių dujų vartotojams. Mūsų nuomone, rinkoje yra vietos dar bent dviem didesnio masto SGD terminalams Rytų-Baltijos šalių regione“, – sakė Lietuvos energetikos ministras.

R.Masiulis pasveikino Suomijos pastangas plėsti SGD infrastruktūrą regione, įgyvendinant mažų ir vidutinių SGD importo terminalų projektus Suomijoje. Energetikos ministras taip pat išskyrė Suomijos įgyvendinamą gamtinių dujų jungties tarp Suomijos ir Estijos projektą – „BalticConnector“, kuris ne tik įgalins regioninės rinkos kūrimą, bet ir leis Suomijos vartotojams pasinaudoti esama regionine infrastruktūra – Klaipėdos SGD terminalu ir Latvijos Inčukalno saugykla.

Dvišalio susitikimo metu Lietuvos energetikos ministras taip pat pabrėžė, kad Klaipėdos SGD terminalas dėl jau įdiegtos SGD perkrovos paslaugos ir patogios geografinės padėties yra idealus SGD tiekimo į vystomus Suomijos mažus ir vidutinius SGD importo terminalus šaltinis, o Klaipėdos SGD terminale įgyvendintas trečios šalies prieigos principas leis terminalo pajėgumais jau dabar pasinaudoti Suomijos vartotojams.

J.Vapaavuori į Lietuvą atvyko SGD laivo–saugyklos „Independence“ sutiktuvių proga.