Energetikos ministras su Norvegijos ambasadoriumi aptarė aktualius energetikos klausimus

Data

2017 01 10

Įvertinimas
0
_DSC0110_new_03.png

Šiandien energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas susitiko su Norvegijos ambasadoriumi Lietuvos Respublikai Dag Malmer Halvorsen.

Susitikime kalbėta apie aktyvų ir rezultatyvų Lietuvos Respublikos ir Norvegijos Karalystės bendradarbiavimą energetikos srityje, taip pat prioritetines Lietuvos užduotis energetikos sektoriuje – Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizavimą su Europa, pilnai funkcionuojančios regioninės dujų rinkos kūrimą. Ministras supažindino svečią su šiose srityse padaryta pažanga.
 
Ambasadorius pasidžiaugė Lietuvos pasiekimais įgyvendinant strateginius projektus, būtinus valstybės energetinei nepriklausomybei užtikrinti. Savo ruožtu ministras padėkojo už Norvegijos bendradarbiavimą įgyvendinant svarbius Lietuvai energetikos projektus, primindamas, kad to pavyzdžiu yra sėkmingai veikiantis SGD terminalas, kuris ne tik padidino regiono energetinį saugumą, bet ir, užtikrindamas konkurenciją dujų rinkoje, sumažino dujų kainas. Pokalbio metu buvo aptartos tolimesnės SGD plėtros galimybės.
 
Susitikime taip pat kalbėta apie Lietuvos kaimynystėje statomą ir tarptautinių aplinkosaugos bei branduolinės saugos standartų neatitinkančią Astravo atominę elektrinę. Ministras pažymėjo, kad Lietuva siekia sutelkti tarptautinę bendruomenę ir užkirsti kelią šiam nesaugiai plėtojamam projektui kaip keliančiam grėsmę Lietuvos ir viso regiono saugumui.