Energetikos ministras: Lietuva ir jos kaimynės pagaliau bus savarankiškos tarptautinių dujų rinkų dalyvės

Data

2014 10 27

Įvertinimas
0
Energetikos ministras: Lietuva ir jos kaimynės pagaliau bus savarankiškos tarptautinių dujų rinkų dalyvės
Energetikos ministras: Lietuva ir jos kaimynės pagaliau bus savarankiškos tarptautinių dujų rinkų dalyvės
Šiandien, spalio 27 d., į Klaipėdos jūrų uostą įplaukė suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) laivas–saugykla „Independence“. Energetikos ministras Rokas Masiulis teigia, kad dar šiemet pradėsiantis veikti SGD terminalas atvers Lietuvai ir jos kaimynėms tarptautinių dujų rinkas. 

„Didžiuojuosi mūsų valstybe, jos žmonėmis, jos vadovais ir profesionalais, kurie sugebėjo susitelkti svarbiam mūsų energetinės nepriklausomybės tikslui ir jį įgyvendinti. Šis terminalas – tai naują mūsų valstybingumo lygį užtikrinantis orios, nepriklausomos ir žinančios savo vertę valstybės simbolis. Kaip ir daug kartų mūsų istorijoje Lietuva pati paėmė likimą į savo rankas ir išsikovojo savo nepriklausomybę, šį kartą – energetinę nepriklausomybę“, – SGD laivo–saugyklos „Independence“ sutiktuvių ceremonijoje sakė energetikos ministras.

Jis taip pat išsakė lūkesčius, kad šis terminalas taps didesnės draugystės, bendradarbiavimo su mūsų kaimynais pagrindas bei pakeis dešimtmečiais Baltijos šalyse galiojusias monopolinio žaidimo taisykles dujų sektoriuje.

„Lietuva ir jos kaimynės pagaliau galės tapti savarankiškomis tarptautinių dujų rinkų dalyvėmis. Šis terminalas prisidės ne tik prie dujų tiekimo užtikrinimo, bet ir prie palyginti naujos verslo šakos vystymosi mūsų regione, tai yra SGD panaudojimo laivyboje, transporte bei kituose sektoriuose“, – kalbėjo energetikos ministras.

Laivo sutiktuvių ceremonijoje, pažyminčioje Lietuvos SGD terminalo atidarymą, sveikinimo kalbas sakė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Latvijos Ministrė Pirmininkė Laimdota Straujuma. JAV valstybės departamento pasiuntinys ir tarptautinių energetikos klausimų koordinatorius Amos Hochstein perskaitė JAV valstybės sekretoriaus John Kerry sveikinimą Lietuvai šia reikšminga proga. Oficialiame renginyje taip pat dalyvavo aukščiausio lygio svečiai: Europos Komisijos atstovai, diplomatai, ambasadoriai, Lietuvos institucijų atstovai, Seimo nariai ir kiti svečiai iš Lietuvos bei užsienio. 

SGD terminalą sudaro SGD laivas–saugykla, krantinė bei dujotiekio atšaka. Darbą SGD terminalas pradės gruodžio pradžioje.