Energetikos ministras lankosi Klaipėdoje ir Šiauliuose

Data

2014 08 12

Įvertinimas
0
Energetikos ministras lankosi Klaipėdoje ir Šiauliuose
Energetikos ministras lankosi Klaipėdoje ir Šiauliuose

Vakar energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius su darbiniu vizitu lankėsi Klaipėdoje, kur aptarė Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo projekto eigą. Šiandien ministras Priekulėje ir Vėžaičiuose apžiūrėjo, kaip atliekami skirstymo elektros tinklų remonto darbai, o susitikimuose su AB „Šiaulių energijos“ atstovais ir Šiaulių miesto meru aptarė įgyvendinamų projektų ir šilumos kainos mažinimo klausimus, apžiūrėjo Šiaulių termofikacinę elektrinę.

Su AB „Klaipėdos naftos“ atstovais aptaręs darbinius klausimus, J.Neverovičius apsilankė SGD terminalo krantinės statybvietėje ir Dujų apskaitos stotyje. „SGD terminalo projekte matyti ženklus progresas. Vyksta gręžskylių, kuriose bus įtrauktas jungiamasis dujotiekis, platinimo darbai ruožuose po Kuršių marių dugnu ir Vilhelmo kanalu. Krantinės statybos darbai persikėlė ant jau pastatytų platformų, svarbu paspartinti tempus ir laiku užbaigti infrastruktūros įrengimo darbus. Suderintos visos procedūros ir pasiruošta bandomojo krovinio priėmimui iš paskirtojo tiekėjo“, – sakė energetikos ministras.

Vizito Klaipėdoje metu energetikos ministras taip pat susipažino su elektros skirstymo bendrovės LESTO valdomų elektros skirstomųjų tinklų technine būkle bei elektros tiekimo patikimumo rodikliais, kartu su Valstybinės energetikos inspekcijos atstovais apžiūrėjo, kaip atliekami elektros tinklų remonto darbai Priekulėje ir Vėžaičiuose, kur šiuo metu dalis oro linijų keičiamos kabelinėmis linijomis, o kita dalis – naujomis oro linijomis, įvertino, kaip laikomasi elektros tinklų eksploatavimo ir saugos reikalavimų.

„Elektros tinklų operatorius turėtų skirti papildomą dėmesį tiems regionams, kuriuose elektros įrenginių amžius viršija vidutinį, taip pat tiems įrenginiams, kuriuose dėl prastos techninės būklės ar dėl dažno stichinių reiškinių poveikio vyksta daugiausiai avarijų“, – akcentavo J.Neverovičius.

Susitikimo su LESTO vadovais metu energetikos ministras pažymėjo, kad LESTO pirmiausia privalo užtikrinti valdomų elektros tinklų saugumą ir patikimumą. Dėl šios priežasties buvo parengti ir š.m. liepos 25 d. derinimui su visuomene pateikti energetikos ministro įsakymų pakeitimo projektai, leisiantys LESTO netrukdomai vykdyti medžių ir želdinių kirtimo ir genėjimo darbus privačių savininkų sklypuose ir taip sumažinti neigiamas audrų pasekmes.

Susitikimuose su AB „Šiaulių energijos“ atstovais ir Šiaulių miesto meru aptarti Šiaulių miesto gyventojams aktualūs šilumos ūkio klausimai. J.Neverovičius domėjosi įmonės veikla, įgyvendinamais projektais modernizuojant šilumos gamybą ir perdavimą, didinant tiekimo patikimumą, su meru aptarė pasiektus rezultatus mažinant šilumos kainą vartotojams.

Vizito Šiauliuose metu energetikos ministras taip pat apsilankė Šiaulių termofikacinėje elektrinėje, kurioje naudojant biokuro mišinį gaminama šilumos ir elektros energija. „Ši termofikacinė elektrinė yra sektinas pavyzdys kitiems Lietuvos miestams: įgyvendinus šį projektą šilumos kaina Šiaulių miesto vartotojams sumažėjo beveik 17 proc., kas rodo, jog nuosekliai diegiant technines naujoves ir atsižvelgiant į aplinkosaugos reikalavimus, galima pasiekti išties puikių rezultatų“, – sakė J.Neverovičius.