Energetikos ministras: elektros sistemos atkūrimo bandymai patvirtina mūsų pasirengimą netikėtoms situacijoms

Data

2018 11 19

Įvertinimas
1
DSC_0214_n.jpg

Šeštadienį (lapkričio 17 d.) energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas lankėsi Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje (Kruonio HAE), kur buvo vykdomas Lietuvos elektros energetikos sistemos atkūrimo po totalinės avarijos bandymas.

Šeštadienį įvykusio bandymo metu buvo imituojama iš anksto sumodeliuota situacija, kai visiškai užgęsta sistema ir nutraukiamas elektros energijos tiekimas. Sėkmingam energetikos sistemos atkūrimui buvo panaudoti Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės agregatai ir Lietuvos elektrinės kombinuoto ciklo blokas Elektrėnuose. Bandymą inicijavo Lietuvos elektros energijos perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“.

„Šis elektros sistemos atkūrimo bandymas patvirtino mūsų pasirengimą netikėtoms situacijoms.  Kartu tai leidžia stiprinti mūsų elektros energetikos sistemos patikimumą”, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

„Mums ypatingai svarbu išbandyti sistemas, kur tik tai yra įmanoma. Kiek galimybės leidžia, tiek jas stengiamės ištestuoti, bandymai vyksta kiekvienais metais. Bandome šaltąjį rezervą, dabar išbandėme Kruonio HAE. Mums svarbu žinoti, kad sistema veikia ir yra tinkamai reaguojama“, – sako „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas.

Ministras taip pat apžiūrėjo naują elektros liniją tarp Kruonio ir Alytaus, kuri yra ypatingai svarbi patikimam elektros tiekimui stiprinti. Ši neseniai pastatyta linija užtikrina geresnius elektros mainus tarp Lietuvos ir Lenkijos energetikos sistemų, yra svarbi ir Baltijos šalių sinchronizacijai su Europos tinklais.

Lietuvos elektros energetikos sistemos atkūrimo bandymai vyksta kasmet. Sistemos atkūrimas – tai elektros tiekimo atnaujinimas po avarijų elektros sistemoje, kai nutrūksta elektros tiekimas visoje šalyje, regione ir prarandamas ryšys su kaimyninėmis šalimis.