Energetikos ministras dalyvauja Europos ekonomikos kongrese Katovicuose

Data

2017 05 10

Įvertinimas
0
PL_m.png

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas dalyvauja Katovicuose (Lenkija)  vykstančiame Europos ekonomikos kongrese. Kalbėdamas diskusijoje apie energijos industriją Europoje, ministras atkreipė dėmesį į svarbiausius regionui iššūkius energetikoje – energijos tiekimo saugumą, konkurencingumą ir darnią plėtrą.
 
Diskusijoje taip pat dalyvavo Europos komisijos Pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius, Europos parlamento (EP) narys Jerzy Buzekas, Lenkijos energetikos ministras Krzysztofas Tchorzewskis, EP Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos (ITRE) komiteto narys Jaromíras Kohlíčekas bei didžiausių Lenkijos elektros ir dujų perdavimo kompanijų atstovai.
 
„Energijos tiekimo saugumas yra svarbiausias prioritetas visam Baltijos jūros regionui. Ilgam laikui buvome patekę į monopolijos spąstus, iš kurių išsilaisvinome sėkmingai įgyvendinę strateginius projektus – pastatę suskystintųjų gamtinių dujų terminalą, nutiesę elektros jungtis į Lenkiją ir Švediją. Dabar beliko paskutinis iššūkis – atsijungti nuo rusiškosios elektros sistemos ir sinchronizuotis su Europos tinklais. Kryptį jau žinome – per Lenkiją“, – sakė Ž. Vaičiūnas.
 
Ministras atkreipė dėmesį į tai, kad energetinį saugumą užtikrinę objektai taip pat sustiprino konkurenciją energetikos srityje, kurios dėka sumažėjo energijos kainas vartotojams. Pažymėta, kad būtina toliau skatinti regioninį bendradarbiavimą energetikoje, todėl kitas svarbus etapas – regioninės gamtinių dujų rinkos sukūrimas.
 
Debatų dalyviai taip pat kalbėjo apie ES reguliavimo politikos įtaką energetikai – kaip direktyvos veikia šią sritį atskirose valstybėse. Taip pat diskutuota, kaip technologinės inovacijos – energijos saugyklos, elektromobiliai, nauji atsinaujinančių išteklių energijos gamybos būdai – paveiks ateities energetiką.
 
Europos ekonomikos kongresas Katovicuose vyksta jau devintą kartą, kasmet jame organizuojama daugiau nei 100 diskusijų ir pranešimų aktualiausiomis Europos pramonei ir verslui temomis. Kongrese apsilanko daugiau nei tūkstantis stambiausių įmonių vadovų, politinių lyderių, mokslininkų bei kitų nuomonės formuotojų iš Europos, Afrikos ir Azijos.