Energetikos ministras dalyvauja Ekonomikos forume Krynicoje

Data

2017 09 07

Įvertinimas
0
21317969_834324553414933_1715616215586615593_n.jpg

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas rugsėjo 6-7 d. dalyvauja 27-ajame Ekonomikos forume Krynicoje (Lenkija). Kartu su Lenkijos energetikos ministru Ž. Vaičiūnas dalyvavo diskusijoje, skirtoje svarbiausiems energetikos iššūkiams regione.  

Ministras pažymėjo, kad Lietuva ir visas Baltijos regionas jau daug nuveikė stiprindami savo energetinį saugumą. Pastačius suskystintųjų gamtinių dujų terminalą Klaipėdoje ir nutiesus elektros jungtis į Lenkiją ir Švediją, energetikos sektorius tapo saugesnis, konkurencingesnis ir integruotas į globalią rinką.

Vis tik tokie projektai, kaip dujotiekis „Nord Stream 2” ar Rusijos pinigais finansuojama Astravo atominė elektrinė, pasak energetikos ministro, prieštarauja kuriamos ES Energetikos Sąjungos tikslams, tokiems kaip energetinio saugumo stiprinimas, energijos šaltinių diversifikacija ir konkurencijos didinimas.

„Mes turime paradoksalią situaciją, kai projektas „Nord Stream 2” neatitinka Energetikos Sąjungos tikslų, tačiau ES neturi veiksmingų priemonių tokių projektų atžvilgiu. „Nord Stream“ pamokos nebuvo išmoktos kuriant Energetikos Sąjungos instrumentus. Kad tokios situacijos nepasikartotų ir elektros sektoriuje, jau dabar būtina diskutuoti ir pradėti kurti realiai veikiančius praktinius instrumentus, kurie ateityje leistų apsaugoti ES vidaus energetikos rinką. Šiuo metu ES svarstomas elektros rinkos paketas yra pats tinkamiausias momentas lygių konkurencinių sąlygų principą paversti praktiniais ES instrumentais“, - sako energetikos ministras.

Lietuva siekia, kad elektros energetikos prekyboje su trečiosiomis šalimis turėtų būti užtikrinamas vienodų konkurencinių sąlygų principas – ES rinkoje elektrą parduoti norinčios trečiosios šalys jos gamyboje privalėtų taikyti ne žemesnius nei ES reikalavimai.

Nuo 1992 m. vykstančiame Ekonomikos forume Krynicoje susirenka Vidurio ir Rytų Europos politikos bei verslo lyderiai. Tai yra vienas svarbiausių šio regiono ekonomikos renginių.