Energetikos ministras aptarė vėjo energetikos vystymo kryptis

Data

2017 05 12

Įvertinimas
0
_DSC0586_m_01.jpg

Gegužės 12 d. energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas susitiko su vėjo energetikos asociacijų atstovais. Susitikimo metu aptartos gairės ilgalaikei atsinaujinančios energetikos vystymo strategijai Lietuvoje bei pasaulinės tendencijos. 

Susitikime su ministru dalyvavo Europos vėjo elektrinių asociacijos „WindEurope“ vadovas Gilesas Dicksonas, Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos direktorius Aistis Radavičius bei bendrovės „Vestas“ marketingo ir  komunikacijos direktorius Krestenas Ornbjergas.

Pokalbio metu buvo aptartos vėjo energetikos raidos tendencijos Lietuvoje ir pasaulyje, kreipiant ypatingą dėmesį į šios srities teisinio reguliavimo aspektus. Sutarta, kad kuriant ilgalaikę vėjo energetikos strategiją, būtina užtikrinti tampresnį bendradarbiavimą tarp verslo, valstybės institucijų bei visų Baltijos regiono valstybių.

Ministras taip pat pažymėjo, kad Lietuvoje laukiamos ne tik energijos iš vėjo gamybos įmonės, bet ir vėjo jėgainių įrangą gaminančios bendrovė. Ž. Vaičiūnas pakvietė apsvarstyti galimybę perkelti tokių komponentų gamybą vystyti į Lietuvą bei paskatino bendradarbiauti su „Investuok Lietuvoje“.