Branduolinės energetikos programos plėtros seminare dalyvauja svečiai iš Japonijos, Jungtinės Karalystės, Baltijos šalių ir TATENA

Data

2015 09 22

Įvertinimas
0
Seminaras.JPG

Vyriausybių atstovai ir energetikos ekspertai iš Japonijos, Jungtinės Karalystės, Baltijos šalių, Lenkijos ir Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) diskutuoja apie branduolinės energetikos ateities perspektyvas, žmogiškųjų išteklių plėtrą ir visuomenės palankumą.

JAIF ir TATENA atstovai pristatys Japonijos energetikos politiką bei branduolinės energetikos perspektyvas. „Hitachi Ltd.“ ir „Horizon Nuclear Power”, plėtojančios moderniausias „III plius“ kartos branduolines jėgaines Jungtinėje Karalystėje, atstovai kalbės apie branduolinių jėgainių rizikos valdymą. Ekspertai iš Japonijos ir Lenkijos dalysis patirtimi apie visuomenės švietimą apie branduolinę energetiką. Japonijos ir Lietuvos specialistai kalbės apie žmogiškųjų išteklių plėtros svarbą branduolinės energetikos projektuose bei kitas temas.

Minėti pristatymai turėtų pagilinti žinias apie branduolinę energetiką ir energetinį saugumą, kurį kiekviena šalis laiko būtinu ekonomikos plėtrai.

„Šiandien energetinis saugumas yra ne tik energetikos politikos tema. Jis apima ir labai svarbius geopolitinio saugumo elementus. Dabar atnaujinama energetikos strategija, kuria siekiama sukurti energetikos politiką, pagrįstą diversifikavimu, tvarumu ir saugumu”, - sako energetikos ministras Rokas Masiulis.

Naujai paskirtas Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda dar kartą patvirtino Japonijos vyriausybės paramą Visagino atominės elektrinės (VAE) projektui.

„2015 m. rugpjūtį Japonija atnaujino pirmojo reaktoriaus veiklą pagal naujas saugumo taisykles, patvirtintas po nelaimės Fukušimos Daiči atominėje elektrinėje. Šiuo metu daugiau nei 20 jėgainių yra kreipęsi dėl veiklos atnaujinimo. Kai buvo sustabdytos visos branduolinės jėgainės, Japonija tapo labai stipriai priklausoma nuo importuojamo iškastinio kuro bei susidūrė su iššūkiu, kaip sumažinti augančius anglies dvideginio išmetimus“, - kalbėjo Ambasadorius.

Pasak bendrovės „Hitachi Visaginas Project Investment“ vadovo Takao Kuriharos, „Hitachi“ ir  „Hitachi-GE Nuclear Energy“ ištobulino AMWR reaktorių gamybos ir montavimo metodus bei procesus, kurie užtikrina, kad atominės elektrinės būtų pastatytos laiku ir neviršijant biudžeto. Be to, „Hitachi“ šiuo metu labai intensyviai plėtoja „Horizon“ branduolinės energetikos programą Jungtinėje Karalystėje. Ši programa naudinga ir VAE projektui dėl galimybės pasidalinti patirtimi ir geriausia praktika, taip pat panaudoti kitą sinergiją, atsiradusią dėl augančio ABWR skaičiaus Europoje.

Lietuva svarsto statyti naują atominę elektrinę Visagine. 2011 metų liepą „Hitachi“ buvo pasirinktas kaip strateginis projekto investuotojas. 2012 m. kovo mėnesį „Hitachi“ ir Lietuvos Vyriausybė parafavo VAE projekto koncesijos sutartį. Tų pačių metų birželio mėnesį Seimas priėmė įstatymą dėl VAE projekto.

Dėl tolesnės VAE projekto plėtros tęsiasi diskusijos tarp Lietuvos, regioninių partnerių Latvijos ir Estijos, strateginio investuotojo „Hitachi“.

Daugiau informacijos –

Mantas Dubauskas
Ministro patarėjas
Tel. 8 706 64812, mob. tel. 8 670 40074
El.p. mantas.dubauskas@enmin.lt