Visos naujienos

KN.jpg
2020 04 01
Klaipėdos SGD paskirstymo stotyje veiklą pradeda PGNIG

Trečiadienį KN valdomoje Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) paskirstymo stotyje komercinę veiklą pradeda Lenkijos naftos ir dujų bendrovė PGNiG. Stoties pajėgumai, leisiantys efektyviau įsilieti į mažos apimties regioninę SGD rinką, strateginiam partneriui rezervuoti penkeriems metams.

taupyti.jpg
2020 04 01
Pritarta įstatymo pakeitimams, kurie leis didinti energijos sutaupymus skirtinguose sektoriuose ir namų ūkiuose

Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos pateiktiems Energijos vartojimo efektyvumo didinimo įstatymo pakeitimams, kurie leis įgyvendinti nacionalinės Energetikos strategijos tikslus ir pasiekti, kad Lietuvoje 2030 m. energijos intensyvumas lyginant su 2017 m. bus 1,5 karto mažesnis.

ES_laikonoji tvarka.jpg
2020 03 24
Patvirtinti projektų administravimo supaprastinimai

Europos Sąjungos fondų administravimo sistema, įgyvendindama Vyriausybės priimtą Ekonomikos skatinimo ir COVID-19 sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą (ESP), reaguodama į situaciją šalyje ir siekdama lankstumo, spartina investicijų pagal 2014-2020 m. ES investicijų veiksmų programą tempą.

renovacija.jpg
2020 03 24
Patrauklesnis viešųjų pastatų atnaujinimo finansavimo modelis – modernizavimui spartinti ir ekonomikai skatinti

Siekiant spartinti viešųjų pastatų atnaujinimą Energetikos ministerija atnaujino finansavimo modelį. Šiandien „Viešųjų investicijų plėtros agentūra“ (VIPA) skelbia kvietimą ir pareiškėjai iki liepos 1 d. galės teikti paraiškas valstybei priklausančių viešųjų pastatų atnaujinimui finansuoti.

degalinė_2.jpg
2020 03 24
Gydymo įstaigas ir gyventojus pasieks daugiau dezinfekcinio skysčio

Vyriausybei trečiadienį pritarus Energetikos ministerijos siūlymams, Lietuvos biodegalų gamintojai pradės gaminti dezinfekcinį skystį gydymo įstaigų ir visuomenės poreikiams. Taip siekiama padidinti dezinfekcinio skysčio pasiūlą rinkoje ir užtikrinti, kad šio būtino produkto nepritrūktų plintant COVID-19 virusui.

6389_8296aefee8a9ac9c9c3ea1f23ed7aea0.jpg
2020 03 18
Svarbi informacija ES investicijų sistemos dalyviams

Lietuvą ir visą pasaulį veikianti COVID-19 pandemija kuria neeilinę situaciją, reikalaujančią išskirtinio atsako. Tikime, kad bendromis jėgomis mums ne tik pavyks išvengti investicijų tempo sulėtėjimo, bet pavyks jį ir paspartinti. O tam reikia lankstumo, nestandartinių sprendimų ir visų mūsų susitelkimo. Europos Sąjungos fondų lėšų administravimo sistema,...

accomplished-3385078_1920.jpg
2020 03 16
Karantino metu patiriantiems finansinių iššūkių – galimybė atidėti mokėjimus už elektrą ir dujas

Siekiant padėti įveikti kylančius iššūkius, karantino laikotarpiu su finansiniais sunkumais susiduriantiems gyventojams, o atskirais atvejais ir verslui, bus galima atidėti atsiskaitymus už elektros energiją ir dujas.

europe-413102_1920.jpg
2020 03 13
Lietuva ragina EK siekti dar didesnės ambicijos atsinaujinančioje energetikoje

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas kartu su Austrijos, Danijos, Airijos, Liuksemburgo bei Ispanijos energetikos ir klimato srities ministrais kreipėsi į Europos Komisijos (EK) pirmininkę Ursulą Von der Leyen ragindami kuo skubiau įvertinti 100 proc. atsinaujinančių išteklių energijos, ypač elektros sektoriuje, scenarijų, Europai siekiant...

electric-charge-2301604_1920.jpg
2020 03 10
Siūloma kaip sumažinti transporto sektoriaus keliamą taršą

Šiandien energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas Vyriausybėje pristatė Alternatyvių degalų įstatymo (ADĮ) pakeitimo projektą, kuriame numatomos priemonės ir veiksmai padėsiantys valstybei pereiti prie mažiau taršaus transporto sektoriaus ir kartu mažinti jo poveikį klimato kaitai. Šis įstatymas taip pat pateiktas derinimui su visuomene.

litgrid.jpg
2020 03 04
Atidaromas naujasis Lietuvos elektros sistemos valdymo ir duomenų centras

Šiandien Vilniuje, Viršuliškėse oficialiai atidaromas naujasis Lietuvos elektros sistemos valdymo ir duomenų saugos centras, kuris užtikrins stabilų ir saugų šalies energetikos sistemos darbą bei energijos perdavimo srautų valdymą, o taip pat aukštesnį fizinės ir kibernetinės saugos lygį. Tai svarbu kiekvienam Lietuvos elektros energijos vartotojui –...

solar-panels-1477987_1920.jpg
2020 03 02
Saulės elektrinėms įsirengti ir seniems šildymo katilams pasikeisti – du kartus didesnis finansavimas

Įvertinus sausio mėnesį gautas gyventojų paraiškas nedidelės galios saulės elektrinėms įsirengti arba įsigyti bei seniems šildymo katilams pasikeisti, Energetikos ministerija papildomai skyrė Europos Sąjungos (ES) lėšų šiems projektams finansuoti. Finansavimas didinamas du kartus – iki 24,5 mln. eurų.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 13 Pirmyn